14 päevane tagastamisõigus.

14 päevane tagastamisõigus

Kuidas toimub kauba tagastamine?

Kui ostetud toode mingil põhjusel ei sobi, on kliendil õigus toode tagastada 14 päeva jooksul arvates päevast, mil ta kauba kätte sai. Müüja on kohustatud tagastama ostusumma 14 päeva jooksul alates taganemisavalduse esitamisest.

Toote tagastamiseks tuleb esitada müüjale ettenähtud vormis kirjalik lepingust taganemise avaldus. Ostetud kaupa on õigus tagastada ja saada kogu raha tagasi ka internetist või muid kaugmüügi (nt telefoni-, posti- või rändmüügi) võimalusi kasutades ostetud kauba puhul.

Kui kauba tagastamise lõppkuupäev juhtub olema puhkepäev, pikeneb tähtaeg järgmise tööpäevani. Toote võib ka ümber vahetada või asendada.

Millistel juhtudel võib müüja keelduda?

Müüja võib keelduda kauba tagasi võtmisest, kui tooted pole terved, puudub originaalpakend, on ilma hinnasildita, puudub ostutšekk kauba ostu kohta või kehtivad võlaõigusseaduse alusel kauba või toote tagastamise piirangud.

Oluline on teada, et tagastamisel peab toode olema kandmata, siltidega ning originaalpakendis. Antud piirangud ei kehti puudustega toodete kohta.

Loe pikemalt: Kaubandus.ee lehelt.

 

TASUB TEADA

Valik kaupu või tooteid, mille tagastamisel on piirangud

Eritellimusel valmistatud või selgelt personaliseeritud tooted, nt kooli lõpupeokleit, enda firma logoga T-särgid.

Toode, mis rikneb või vananeb kiiresti: korrapäraselt tarnitavad toiduained ja joogid, mida toob näiteks naabertalunik, sh piim, munad, liha. Siia alla kuuluvad ka külmutatud tooted ning lilled.

Toode, mis ei ole kõlblik tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ning kui see on pärast kohaletoimetamist avatud, nt pesu, päevitus- ja ujumisriided, madratsid, hügieenitooted.

Avatud ümbrisega audio- ja videosalvestisi või arvutitarkvara, nt DVD või CD, mille olete pärast kättesaamist avanud.

Avatud pakendiga kosmeetika ja parfüümid.

Digitaalne infosisu, kui olete alustanud selle allalaadimist ning kui olete nõustunud, et taganemistähtaeg ei kehti alates sisu esitamise alustamisest, nt audio- ja videosalvestised.

Majutusteenuse pakkumine, vallasasja vedu, mootorsõiduki kasutamine, toitlustamine või vaba aja veetmise teenus, kui ettevõtja kohustub eespool nimetatud lepingut sõlmides osutama teenuse teatud tähtpäevaks või teatud tähtaja jooksul, nt lennu-, rongi- ja kontserdipiletid, hotellibroneeringud, autorenditeenused ning toitlustusteenused konkreetseteks kuupäevadeks.

Perioodilised väljaanded, nt ajalehed, ajakirjad.

Kiireloomulised parandus- ja hooldustööd: kui tellisite näiteks torulukksepa parandama lekkivat toru, ei saa te tellimust tühistada, kui olete töö hinnas juba kokku leppinud.

Allikas: võlaõigusseaduse § 54 lg 4

Kui soovite lisainfot või on küsimusi siis kirjutage meile julgelt.

 

Shopping Cart
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com